695D226X0010E2T
Mfr.Part #
695D226X0010E2T
Package / Case
2410 (6024 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 10V 2410
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
e3
Termination :
SMD/SMT
Manufacturer Size Code :
E
Type :
Conformal Coated
Leakage Current :
2.2μA
Length :
6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Series :
TANTAMOUNT®, 695D
Ripple Current :
220mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
22µF
Dissipation Factor :
6 %
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.236Lx0.095W 6.00mmx2.41mm
Height :
1.27mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Width :
2.41mm
Package / Case :
2410 (6024 Metric)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature :
-55°C~125°C