695D106X0025F2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
695D106X0025F2T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2414 (6034 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2414
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
F
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
1.78mm
Polarity :
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Series :
TANTAMOUNT®, 695D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Ripple Current :
250mA
Width :
3.43mm
Leakage Current :
2.5μA
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.135W 6.00mmx3.43mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
6.5mm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tan Delta :
0.06
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10μF