69307-048LF
Mfr.Part #
69307-048LF
Description
CONN RCPT HSG 48POS 2.00MM
Number of Contacts :
48
Length :
48.41mm
Depth :
7.1mm
Width :
4.1mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Max Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.079 2.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Positions :
48
Datasheets
69307-048LF
Amphenol Communications Solutions 69307-048LF
2 Rows Receptacle Bulk Black 48 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® MezzSelect™, Basics+ Nylon
69307-048LF Overview
69307-048LF Features
Minitek® MezzSelect™, Basics+ series
69307-048LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
69307-048LF Rectangular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM