69307-036LF
Mfr.Part #
69307-036LF
Description
CONN RCPT HSG 36POS 2.00MM
Stock
248
In Stock :
248
Depth :
7.1mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Termination :
Crimp
Published :
2012
Width :
4.1mm
Length :
36.4mm
Lead Free
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Pitch :
0.079 2.00mm
Number of Contacts :
36
Number of Positions :
36
Datasheets
69307-036LF
Amphenol Communications Solutions 69307-036LF
2 Rows Receptacle Bulk Black 36 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® MezzSelect™, Basics+ Nylon
69307-036LF Overview
69307-036LF Features
Minitek® MezzSelect™, Basics+ series
69307-036LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
69307-036LF Rectangular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM