691-36BLK
Mfr.Part #
691-36BLK
Manufacturer
E-Z-Hook
Description
TEST LEAD GATOR TO SOCKET 36"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Product Category :
2nd Connector :
Socket, Round, 0.080 (2.03mm)
Connector Type B :
Socket
Configuration :
Alligator to Socket
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Series :
691
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length :
36.0 914.40mm
Wire Gauge :
18 AWG