680-015-113R021
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
680-015-113R021
Manufacturer
NorComp
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Current Rating :
5A
Shell Size, Connector Layout :
1 DE E High Density
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Published :
Contact Type :
Signal
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Pbfree Code :
yes
Contact Form :
Stamped
Operating Temperature :
-50°C~100°C
Mount :
Through Hole
Ratings :
Dust Tight, IP66, Water Resistant
Contact Material :
Brass
Connector Type :
Plug, Male Pins
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
15
Contact Finish Thickness :
Flash
Packaging :
Tray
Contact Finish :
Gold
Termination :
Solder
Feature :
Grounding Indents
Housing Material :
PBT
Connector Style :
D-Sub, High Density
Number of Rows :
3
Series :
Seal-D 680
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Datasheets
680-015-113R021
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp 680-015-113R021 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-50°C~100°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 680-015-113R021 pinout, 680-015-113R021 datasheet PDF, 680-015-113R021 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp 680-015-113R021 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp 680-015-113R021
680-015-113R021 Overview
680-015-113R021 Features
Seal-D 680 series
680-015-113R021 Applications
There are a lot of NorComp Inc.
680-015-113R021 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP