672D827H040FV5J
Mfr.Part #
672D827H040FV5J
Description
CAP ALUM 820UF 40V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
7.493mm
Height Seated (Max) :
1.693 43.00mm
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
820µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
40V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
672D827H040FV5J
Vishay / Sprague 672D827H040FV5J
672D 820μF Capacitor Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can