660-024M19N-186
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
660-024M19N-186
Manufacturer
Glenair
Description
PROTECTIVE COVER
Stock
21
In Stock :
21
Manufacturer :
Glenair
Product Category :
Circular Connector Accessories
Body Material :
Copper
Type :
Ring Tongue Terminal
Subcategory :
Circular Connectors
Wire Size :
24 AWG
Series :
Package :
Bulk
Product Type :
Circular MIL Spec Tools, Hardware and Accessories
Product Status :
Active
Product Category :
Material :
Accessory Type :
Cap (Cover), Protective
Color :
Plating :
Tin
Brand :
Stud Size :
4 mm
Product Length :
20.68 mm