656P16004C3T
Mfr.Part #
656P16004C3T
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVPECL
Current - Supply (Max) :
88mA
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Output :
LVPECL
Series :
656P/L
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±30ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
160MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%