656P15363I2T
Mfr.Part #
656P15363I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
88mA
Rise Time-Max :
0.6ns
Operating Frequency :
153.6MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.6ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
LVPECL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Series :
656P/L
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
153.6MHz