656P10405I2T
Mfr.Part #
656P10405I2T
Description
XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
20μA
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Fall Time-Max :
0.6ns
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
104MHz
Operating Frequency :
104MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Max) :
54mA Typ
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Series :
656P
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.6ns
Supply Voltage :
2.5V