656E5004C2T
Mfr.Part #
656E5004C2T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Oscillators
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
50MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±30ppm
Fall Time-Max :
0.6ns
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
0.6ns
Frequency :
50MHz
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
656P/L
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Supply Voltage :
2.5V