656C10404I3T
Mfr.Part #
656C10404I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
104MHz
Rise Time-Max :
10ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Output :
HCMOS
Fall Time-Max :
10ns
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
656C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±30ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
104MHz
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V