637P16255C2T
Mfr.Part #
637P16255C2T
Description
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVPECL
Frequency Stability :
±25ppm
Series :
637
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
162.5MHz
Output :
LVPECL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
162.5MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Current - Supply (Max) :
88mA
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
2.5V