637E22505I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637E22505I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 225.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Series :
637
Rise Time-Max :
0.7ns
Current - Supply (Max) :
88mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
225MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
225MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
0.7ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V