637E16006A2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637E16006A2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.26953MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Rise Time-Max :
0.7ns
Current - Supply (Max) :
88mA
Type :
XO (Standard)
Frequency :
156.26953MHz
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Frequency :
160MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
2.5V