634E6253I2T
Mfr.Part #
634E6253I2T
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
88mA
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
2.5V
Fall Time-Max :
0.6ns
Rise Time-Max :
0.6ns
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Output :
LVPECL
Frequency :
62.5MHz
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Frequency :
62.5MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
634P/L
Operating Temperature :
-40°C~85°C