634-W44-662-012
Mfr.Part #
634-W44-662-012
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
634W (WATERPROOF) SERIES RIGHT A
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Plating :
30 Microinches of Gold Plating over Nickel
Insulator Color :
Black
Gender/Orientation :
Receptacle - Right Angle
Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Hole
Contact Description :
Right Angle Tail for High Density Type D-SUB
Shell Plating :
NICKEL PLATED
Position :
44
Datasheets
634-W44-662-012
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 634-W44-662-012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 634-W44-662-012 pinout, 634-W44-662-012 datasheet PDF, 634-W44-662-012 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 634-W44-662-012 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 634-W44-662-012
634-W44-662-012 Overview
634-W44-662-012 Features
634-W44-662-012 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
634-W44-662-012 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP