630-M25-640-WN5
Mfr.Part #
630-M25-640-WN5
Contact Code :
.370" (9.40mm) Footprint R/A P.C. Tail
Shell Plating :
Nickel
Color :
White
Grounding Feature :
#4-40 UNC Standoff + Stabilizer PCB + Boardlocks
Contact Plating :
30 Microinches of Gold Plating
Datasheets
630-M25-640-WN5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-640-WN5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 630-M25-640-WN5 pinout, 630-M25-640-WN5 datasheet PDF, 630-M25-640-WN5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-640-WN5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 630-M25-640-WN5
Receptacle (Socket)
630-M25-640-WN5 Overview
630-M25-640-WN5 Features
630-M25-640-WN5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
630-M25-640-WN5 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP