630-M25-640-BT3
Mfr.Part #
630-M25-640-BT3
Color :
Black
Contact Code :
.370" (9.40mm) Footprint R/A P.C. Tail
Contact Plating :
30 Microinches of Gold Plating
Grounding Feature :
#4-40 UNC Insert + Stabilizer PCB + Boardlocks
Datasheets
630-M25-640-BT3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-640-BT3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 630-M25-640-BT3 pinout, 630-M25-640-BT3 datasheet PDF, 630-M25-640-BT3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-640-BT3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 630-M25-640-BT3
Receptacle (Socket)
630-M25-640-BT3 Overview
630-M25-640-BT3 Features
630-M25-640-BT3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
630-M25-640-BT3 D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP