630-M25-340-WT3
Mfr.Part #
630-M25-340-WT3
Contact Code :
.370" (9.40mm) Footprint R/A P.C. Tail
Grounding Feature :
#4-40 UNC Insert + Stabilizer PCB + Boardlocks
Color :
White
Contact Plating :
15 Microinches of Gold Plating
Datasheets
630-M25-340-WT3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-340-WT3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 630-M25-340-WT3 pinout, 630-M25-340-WT3 datasheet PDF, 630-M25-340-WT3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-M25-340-WT3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 630-M25-340-WT3
Receptacle (Socket)
630-M25-340-WT3 Overview
630-M25-340-WT3 Features
630-M25-340-WT3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
630-M25-340-WT3 D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP