630-43W2640-5T3
Mfr.Part #
630-43W2640-5T3
Description
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SLDR
Contact Type :
Coax and Signal
Voltage Rating :
125V
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Backset Spacing :
0.370 (9.40mm)
Features :
Board Lock, Mounting Brackets
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Number of Positions :
43 (41 + 2 Coax)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
5 A
Datasheets
630-43W2640-5T3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-43W2640-5T3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 630-43W2640-5T3 pinout, 630-43W2640-5T3 datasheet PDF, 630-43W2640-5T3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-43W2640-5T3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 630-43W2640-5T3
630-43W2640-5T3 Overview
630-43W2640-5T3 Features
630-C series
630-43W2640-5T3 Applications
There are a lot of EDAC
630-43W2640-5T3 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP