630-27W2240-7T5
Mfr.Part #
630-27W2240-7T5
Description
CONN D-SUB RCPT 27POS R/A SLDR
Voltage Rating :
125 V
Current Rating :
5 A
Features :
Board Lock, Mounting Brackets
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Number of Positions :
27 Position
Flange Feature :
Mating Side (4-40)
Mounting Style :
Bracket
Shell Plating :
Tin
Backset Spacing :
0.370 (9.40mm)
Datasheets
630-27W2240-7T5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-27W2240-7T5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, 630-27W2240-7T5 pinout, 630-27W2240-7T5 datasheet PDF, 630-27W2240-7T5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 630-27W2240-7T5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 630-27W2240-7T5
630-C Series D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets 27 Position-Position Female Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 27W2 Through Hole, Right Angle Copper Alloy Gold Steel, Tin Plated
630-27W2240-7T5 Overview
630-27W2240-7T5 Features
630-C series
630-27W2240-7T5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
630-27W2240-7T5 D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP