627-M50-323-WN4
Mfr.Part #
627-M50-323-WN4
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
UL94 V-0
Material :
Nickel Plated Brass
Tray
Cable Style :
Round
Dielectric Material :
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Angle :
Straight
Gold
Altech
Plug, Male Pins
Composition :
METALLIC
Features :
Grounding Indents, Shielded
Base Product Number :
627-M50
IP Rating :
IP68
Minimum Cable Diameter (mm) :
5.99 mm
Color :
White
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Maximum Cable Diameter (mm) :
5.99 mm
Datasheets
627-M50-323-WN4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-WN4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-M50-323-WN4 pinout, 627-M50-323-WN4 datasheet PDF, 627-M50-323-WN4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-WN4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M50-323-WN4
627-M50-323-WN4 Overview
627-M50-323-WN4 Features
627M series
627-M50-323-WN4 Applications
There are a lot of EDAC
627-M50-323-WN4 D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP