627-M50-323-LT4
Mfr.Part #
627-M50-323-LT4
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Signal
Number of Pins :
4
Features :
Grounding Indents, Shielded
Current Rating :
1.5 Amps
Board Side (4-40)
Cable Type :
PUR
Murrelektronik
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Length :
6 Meters
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
IP Rating :
IP20/IP67
Connector Type :
M12 Straight Male to RJ-45 Straight Male, 4-pole
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
627-M50-323-LT4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-LT4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-M50-323-LT4 pinout, 627-M50-323-LT4 datasheet PDF, 627-M50-323-LT4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-LT4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M50-323-LT4
627-M50-323-LT4 Overview
The connector type M12 Straight Male to RJ-45 Straight Male, 4-pole refers to the connector type.The device's mounting type is Through Hole.It belongs to the 627M Series of products.The device is equipped with 4 pins.The device runs in -55°C ~ 125°C Operating Temperature.
627-M50-323-LT4 Features
627M series
627-M50-323-LT4 Applications
There are a lot of EDAC
627-M50-323-LT4 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP