627-M50-323-GN3
Mfr.Part #
627-M50-323-GN3
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Through Hole
EDAC
Product Category :
D-Sub Standard Connectors
Brand :
EDAC
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Rows :
3
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current Rating (Amps) :
5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Product Type :
D-Sub Connectors - Standard Density
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Datasheets
627-M50-323-GN3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-GN3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M50-323-GN3 pinout, 627-M50-323-GN3 datasheet PDF, 627-M50-323-GN3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-GN3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M50-323-GN3
627-M50-323-GN3 Overview
627-M50-323-GN3 Features
627M series
627-M50-323-GN3 Applications
There are a lot of EDAC
627-M50-323-GN3 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP