627-M50-323-BT4
Mfr.Part #
627-M50-323-BT4
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Grounding Indents, Shielded
Color :
Black
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
627-M50-323-BT4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-BT4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M50-323-BT4 pinout, 627-M50-323-BT4 datasheet PDF, 627-M50-323-BT4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M50-323-BT4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M50-323-BT4
Plug, Male Pins Through Hole 50 Positions Solder
627-M50-323-BT4 Overview
627-M50-323-BT4 Features
627-M series
627-M50-323-BT4 Applications
There are a lot of EDAC
627-M50-323-BT4 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP