627-M37-623-WT3
Mfr.Part #
627-M37-623-WT3
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
37
Insulated :
No
Current Rating (Amps) :
5A
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Length (mm) :
250 mm
Color :
White
Material :
Tinned Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating :
NVENT ERIFLEX, ERICO
Approvals :
UL
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C)
Hole Diameter (mm) :
25.5 mm
D-Sub Connectors - Standard Density
Thickness (mm) :
1.5 mm
Datasheets
627-M37-623-WT3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M37-623-WT3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-M37-623-WT3 pinout, 627-M37-623-WT3 datasheet PDF, 627-M37-623-WT3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M37-623-WT3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M37-623-WT3
627-M37-623-WT3 Overview
627-M37-623-WT3 Features
627M series
627-M37-623-WT3 Applications
There are a lot of EDAC
627-M37-623-WT3 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP