627-M25-623-LT1
Mfr.Part #
627-M25-623-LT1
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
D-Sub Connectors
IP Rating :
IP65/IP66K/IP67
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Machined
Number of Pins :
4
Murrelektronik
Solder
Current Rating :
4 Amps
Color :
Blue
Base Product Number :
627-M25
Length :
15 Meters
Grounding Indents, Shielded
Cable Type :
PUR
Connector Type :
M12 Straight Male to M12 Straight Female, 4-pole
Datasheets
627-M25-623-LT1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-623-LT1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:4, 627-M25-623-LT1 pinout, 627-M25-623-LT1 datasheet PDF, 627-M25-623-LT1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-623-LT1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-623-LT1
627-M25-623-LT1 Overview
This product is packaged in a M12 Straight Male to M12 Straight Female, 4-pole box.There is a Through Hole mounting type for the device.Product number 627M belongs to the 627M Series.A 4 pin is provided on the device.This device operates at a temperature of -55°C ~ 125°C.
627-M25-623-LT1 Features
627M series
627-M25-623-LT1 Applications
There are a lot of EDAC
627-M25-623-LT1 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP