627-M25-620-WN6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-620-WN6
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Gender :
Plug (Pin)
Position :
25
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Standoff with Boardspacer and Boardlocks (P.C. Tail Only)
Insulator Color :
White
Contact Plating :
30 Microinches of Gold Plating
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Shell Plating :
Nickel
Datasheets
627-M25-620-WN6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-620-WN6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-620-WN6 pinout, 627-M25-620-WN6 datasheet PDF, 627-M25-620-WN6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-620-WN6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-620-WN6
Plug (Pin)
627-M25-620-WN6 Overview
627-M25-620-WN6 Features
627-M25-620-WN6 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-620-WN6 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP