627-M25-620-GN2
Mfr.Part #
627-M25-620-GN2
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Shell Plating :
Nickel
Insulator Color :
Green
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC, 2.70mm Threaded Insert
Datasheets
627-M25-620-GN2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-620-GN2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-620-GN2 pinout, 627-M25-620-GN2 datasheet PDF, 627-M25-620-GN2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-620-GN2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-620-GN2
Plug (Pin)
627-M25-620-GN2 Overview
627-M25-620-GN2 Features
627-M25-620-GN2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-620-GN2 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP