627-M25-320-WT4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-320-WT4
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Insulator Color :
White
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Position :
25
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Standoff with Threaded Boardspacer (P.C. Tail Only)
Shell Plating :
Tin
Contact Plating :
15 Microinches of Gold Plating
Gender :
Plug (Pin)
Datasheets
627-M25-320-WT4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-WT4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-WT4 pinout, 627-M25-320-WT4 datasheet PDF, 627-M25-320-WT4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-WT4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-WT4
Plug (Pin)
627-M25-320-WT4 Overview
627-M25-320-WT4 Features
627-M25-320-WT4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-WT4 D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP