627-M25-320-LN6
Mfr.Part #
627-M25-320-LN6
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Standoff with Boardspacer and Boardlocks (P.C. Tail Only)
Shell Plating :
Nickel
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Datasheets
627-M25-320-LN6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-LN6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-LN6 pinout, 627-M25-320-LN6 datasheet PDF, 627-M25-320-LN6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-LN6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-LN6
Plug (Pin)
627-M25-320-LN6 Overview
627-M25-320-LN6 Features
627-M25-320-LN6 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-LN6 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP