627-M25-320-LN4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-320-LN4
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Position :
25
Shell Plating :
Nickel
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Insulator Color :
Blue
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Standoff with Threaded Boardspacer (P.C. Tail Only)
Gender :
Plug (Pin)
Contact Plating :
15 Microinches of Gold Plating
Datasheets
627-M25-320-LN4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-LN4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-LN4 pinout, 627-M25-320-LN4 datasheet PDF, 627-M25-320-LN4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-LN4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-LN4
Plug (Pin)
627-M25-320-LN4 Overview
627-M25-320-LN4 Features
627-M25-320-LN4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-LN4 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP