627-M25-320-GT4
Mfr.Part #
627-M25-320-GT4
Shell Plating :
Tin
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Insulator Color :
Green
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Standoff with Threaded Boardspacer (P.C. Tail Only)
Datasheets
627-M25-320-GT4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-GT4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-GT4 pinout, 627-M25-320-GT4 datasheet PDF, 627-M25-320-GT4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-GT4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-GT4
Plug (Pin)
627-M25-320-GT4 Overview
627-M25-320-GT4 Features
627-M25-320-GT4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-GT4 D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP