627-M25-320-GN3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-320-GN3
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Plating :
Nickel
Contact Plating :
15 Microinches of Gold Plating
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Boardspacer (P.C. Tail Only)
Position :
25
Insulator Color :
Green
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Gender :
Plug (Pin)
Datasheets
627-M25-320-GN3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-GN3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-GN3 pinout, 627-M25-320-GN3 datasheet PDF, 627-M25-320-GN3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-GN3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-GN3
Plug (Pin)
627-M25-320-GN3 Overview
627-M25-320-GN3 Features
627-M25-320-GN3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-GN3 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP