627-M25-320-BN5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-320-BN5
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Plating :
Nickel
Insulator Color :
Black
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Boardspacer with Boardlocks (P.C. Tail Only)
Contact Plating :
15 Microinches of Gold Plating
Position :
25
Gender :
Plug (Pin)
Datasheets
627-M25-320-BN5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-BN5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-320-BN5 pinout, 627-M25-320-BN5 datasheet PDF, 627-M25-320-BN5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-320-BN5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-320-BN5
Plug (Pin)
627-M25-320-BN5 Overview
627-M25-320-BN5 Features
627-M25-320-BN5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-320-BN5 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP