627-M25-223-WN4
Mfr.Part #
627-M25-223-WN4
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Signal
Resistance :
2 kΩ
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Elements :
4
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
0.05 %
D-Sub
Packaging :
Cut Tape
Current Rating (Amps) :
5A
Termination :
Solder
Color :
White
Contact Material :
COPPER ALLOY
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Voltage Rating (DC) :
50 V
REACH SVHC :
Unknown
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Voltage Rating :
50 V
Active
Number of Pins :
8
UL94 V-0
RoHS :
Non-Compliant
Datasheets
627-M25-223-WN4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-223-WN4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:8, 627-M25-223-WN4 pinout, 627-M25-223-WN4 datasheet PDF, 627-M25-223-WN4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-223-WN4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-223-WN4
627-M25-223-WN4 Overview
Device resistance should be kept within the range of 2 kΩ.A Plug, Male Pins package is included with it.Through Hole indicates that the device is mounted.An Cut Tape case is utilized for packaging the product.The product is a part of the 627M Series.It is equipped with 8 pins.Operating temperature is set to -55°C ~ 125°C.
627-M25-223-WN4 Features
4 elements
627M series
627-M25-223-WN4 Applications
There are a lot of EDAC
627-M25-223-WN4 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP