627-M25-223-WN1
Mfr.Part #
627-M25-223-WN1
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Termination :
Solder
Color :
White
Datasheets
627-M25-223-WN1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-223-WN1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-M25-223-WN1 pinout, 627-M25-223-WN1 datasheet PDF, 627-M25-223-WN1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-223-WN1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-223-WN1
627-M25-223-WN1 Overview
627-M25-223-WN1 Features
627M series
627-M25-223-WN1 Applications
There are a lot of EDAC
627-M25-223-WN1 D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP