627-M25-222-GN1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-222-GN1
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Board Mounting Feature :
.120" (3.05mm) Through Hole
Position :
25
Gender :
Plug (Pin)
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Insulator Color :
Green
Contact Code :
Solder Cup Tail
Shell Plating :
Nickel
Datasheets
627-M25-222-GN1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-222-GN1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-222-GN1 pinout, 627-M25-222-GN1 datasheet PDF, 627-M25-222-GN1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-222-GN1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-222-GN1
Plug (Pin)
627-M25-222-GN1 Overview
627-M25-222-GN1 Features
627-M25-222-GN1 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-222-GN1 D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP