627-M25-220-LN3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-220-LN3
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Plating :
Nickel
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Position :
25
Gender :
Plug (Pin)
Insulator Color :
Blue
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC Threaded Boardspacer (P.C. Tail Only)
Datasheets
627-M25-220-LN3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-220-LN3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-220-LN3 pinout, 627-M25-220-LN3 datasheet PDF, 627-M25-220-LN3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-220-LN3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-220-LN3
Plug (Pin)
627-M25-220-LN3 Overview
627-M25-220-LN3 Features
627-M25-220-LN3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-220-LN3 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP