627-M25-220-BT2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
627-M25-220-BT2
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
627M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Position :
25
Contact Code :
.224" (5.70mm) P.C. Tail (Only for Plug)
Board Mounting Feature :
#4-40 UNC, 2.70mm Threaded Insert
Insulator Color :
Black
Gender :
Plug (Pin)
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Shell Plating :
Tin
Datasheets
627-M25-220-BT2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-220-BT2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 627-M25-220-BT2 pinout, 627-M25-220-BT2 datasheet PDF, 627-M25-220-BT2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M25-220-BT2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M25-220-BT2
Plug (Pin)
627-M25-220-BT2 Overview
627-M25-220-BT2 Features
627-M25-220-BT2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-M25-220-BT2 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP