627-M15-623-GT2
Mfr.Part #
627-M15-623-GT2
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Grounding Indents, Shielded
Max Operating Temperature :
155 °C
Voltage Rating :
50 V
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
627-M15
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Power Rating :
100 mW
Min Operating Temperature :
-55 °C
Active
Resistance :
129 kΩ
Color :
Green
Tray
Height :
550 µm
Signal
Tolerance :
0.1 %
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
627-M15-623-GT2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-623-GT2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M15-623-GT2 pinout, 627-M15-623-GT2 datasheet PDF, 627-M15-623-GT2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-623-GT2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M15-623-GT2
627-M15-623-GT2 Overview
The device resistance should be maintained within the range of 129 kΩ.This product is packaged in a Plug, Male Pins box.There is a Through Hole mounting type for the device.Product number 627M belongs to the 627M Series.Whenever the temperature is below 155 °C, it's best.There is a minimum temperature requirement of [0°C] for this device.This device operates at a temperature of -55°C ~ 125°C.
627-M15-623-GT2 Features
627M series
627-M15-623-GT2 Applications
There are a lot of EDAC
627-M15-623-GT2 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP