627-M15-323-GN2
Mfr.Part #
627-M15-323-GN2
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Board Side (4-40)
Name Brand Replacements™
Current Rating (Amps) :
5A
Color :
Green
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Datasheets
627-M15-323-GN2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-323-GN2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M15-323-GN2 pinout, 627-M15-323-GN2 datasheet PDF, 627-M15-323-GN2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-323-GN2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M15-323-GN2
627-M15-323-GN2 Overview
627-M15-323-GN2 Features
627M series
627-M15-323-GN2 Applications
There are a lot of EDAC
627-M15-323-GN2 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP