627-M15-323-BT1
Mfr.Part #
627-M15-323-BT1
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Max Collector Current :
32 A
Input :
Standard
Board Side (4-40)
Input Capacitance :
1.1 nF
Mount :
Chassis Mount
Voltage Rating :
Max Power Dissipation :
62 W
D-Sub Connectors - Standard Density
NTC Thermistor :
yes
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
1.9 V
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
5A
Package :
Tray
Number of Pins :
3
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600 V
Plug, Male Pins
RoHS :
Compliant
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-M15-323-BT1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-323-BT1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M15-323-BT1 pinout, 627-M15-323-BT1 datasheet PDF, 627-M15-323-BT1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-323-BT1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M15-323-BT1
627-M15-323-BT1 Overview
627-M15-323-BT1 Features
627M series
627-M15-323-BT1 Applications
There are a lot of EDAC
627-M15-323-BT1 D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP