627-M15-223-LT6
Mfr.Part #
627-M15-223-LT6
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Color :
Blue
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-M15-223-LT6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-223-LT6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M15-223-LT6 pinout, 627-M15-223-LT6 datasheet PDF, 627-M15-223-LT6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-223-LT6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M15-223-LT6
627-M15-223-LT6 Overview
627-M15-223-LT6 Features
627M series
627-M15-223-LT6 Applications
There are a lot of EDAC
627-M15-223-LT6 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP