627-M15-223-LN4
Mfr.Part #
627-M15-223-LN4
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Current Rating (Amps) :
5A
Color :
Blue
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Series :
627M
Turck
Features :
Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-M15-223-LN4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-223-LN4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-M15-223-LN4 pinout, 627-M15-223-LN4 datasheet PDF, 627-M15-223-LN4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-M15-223-LN4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-M15-223-LN4
627-M15-223-LN4 Overview
627-M15-223-LN4 Features
627M series
627-M15-223-LN4 Applications
There are a lot of EDAC
627-M15-223-LN4 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP