627-47W1624-5NB
Mfr.Part #
627-47W1624-5NB
Number of Positions :
47 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Shell Plating :
Nickel
Voltage Rating :
125 V
Contact Type :
Coax and Signal
Features :
Grounding Indents, Shielded
Mounting Style :
THREADED INSERT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-47W1624-5NB
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-5NB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1624-5NB pinout, 627-47W1624-5NB datasheet PDF, 627-47W1624-5NB amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-5NB ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1624-5NB
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 47 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 47W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-47W1624-5NB Overview
627-47W1624-5NB Features
627-C series
627-47W1624-5NB Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-47W1624-5NB D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP