627-47W1624-3T3
Mfr.Part #
627-47W1624-3T3
Description
CONN D-SUB PLUG 47P PNL MNT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material :
Steel
Backset Spacing :
Current Rating :
30 A
Voltage Rating :
125 V
Features :
Grounding Indents, Shielded
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Wire Gauge :
Shell Plating :
Tin
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
5 (DD, D) - 47W1
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Contact Material :
Copper
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Number of Positions :
47 Position
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Insulation :
Insulated
Datasheets
627-47W1624-3T3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-3T3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-47W1624-3T3 pinout, 627-47W1624-3T3 datasheet PDF, 627-47W1624-3T3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-3T3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1624-3T3
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 47 Position-Position Male Signal and Power Solder 5 (DD, D) - 47W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-47W1624-3T3 Overview
627-47W1624-3T3 Features
627-C series
627-47W1624-3T3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-47W1624-3T3 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP