627-47W1624-3N5
Mfr.Part #
627-47W1624-3N5
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS VERT SLDR
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Voltage Rating :
125V
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
47 (46 + 1 Power)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
30 A
Contact Material :
COPPER ALLOY
Datasheets
627-47W1624-3N5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-3N5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1624-3N5 pinout, 627-47W1624-3N5 datasheet PDF, 627-47W1624-3N5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-3N5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1624-3N5
627-47W1624-3N5 Overview
627-47W1624-3N5 Features
627-C series
627-47W1624-3N5 Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1624-3N5 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP